July 23, 2024
Maqedoni

Fatmir Limani: Mickovski na tregoj për lutjet e Ali Ahmetit për koalicion parazgjedhor me VMRO-në dhe …

Disa mediume kanë raportuar për takimin mes kryetarit të VMRO DPMNE, Hristijan Mickovski me kryetarin e Levizjes Besa, Bilall Kasami dhe Fatmir Limanin, duke e quajtur takim sekret.
Mirëpo Limani thotë se takimi nuk ka qenë sekret, kurse në Facebook ka shkruar edhe temat që i kanë biseduar.
Në vazhdim ju sjellim statusin e tij të plotë:

Për takimin e A. Ahmetit dhe Mickoskit që kan zhvilluar në Kuvend, por edhe lutjet e Aliut që të bëjnë koalicion parazgjedhorë.. ❗️

🔸️ Për kërkesën e BDI-së, që të marrin “LICENCËN” e LOTARIS private, për të instaluar sistemin e Bixhozit edhe më fuqishëm në vend..❗️

🔸️ Për pazaret milionshe të ÇETËS, në lidhje me “KORIDORIN 8-të” ❗️

🔸️ Për keqpërdorimet dhe reketimet që bëjnë funksionarët që udhëheqin me DAP (UJP).. ❗️

🔸 ️Për shpëtimin e vendit nga ÇETA E HAJDUTËVE udhëhequr nga Karadyzen Ali Beu.. ❗️

🔸️ Edhe për…. ‼️
Një projekt të zgjerimit të rrugës më frekuemtuese në Çair, të cilën e premtoi dhe nuk e realizoi asnjëherë Çeta e Karadyzenit… 😉

️◾️*Ps: Spiunit të Karadyzenit që mos i mbetet “ezhgall” se çfarë kemi diskutuar tjetrën herë është i mirëseardhur në tavolinë sepse unë flas hapur kudo.