Familja kumanovare në Amerikë feston suksesin shkollor të tri vajzave të kësaj familje

Lajmin e ka shpërnda anëtari i familjes, Ajaz Emini, veprimtar shqiptar në Cleveland, Ohio-SHBA, ndryshe edhe pjesëtar i ushtrisë amerikane e cila intervenoi në Kosovë në vitin 1999. Ajazi është babai i njërës prej vajzave në foto (Liridonës), kurse Vanesa dhe Qëndresa janë të kushëriut të tij Skenderit, shkruan Lideri.mk.

Ja postimi i plotë:

Familja e Bajram Demës nga Llojani i Kumanovës sot po feston me ceremonin e diplomimit në studimet e larta, të 3 vajzave gjatë këtij semestri pranveror 2023 në Cleveland të SHBA’s.
Motrat; Vanesa Master of Science in Physician Associate Studies, Qendresa Master of Health Care Management dhe kusherira Liridona në Inxhinjerinë Kimike.
Ndjehemi krenar dhe mburremi e gjithë familja me suksesin tuaj te arritur gjerë më tani.
URIME DIPLOMIMIN, ME JETË TË GJATË TË LUMTUR DHE SHUMĒ SUKSESE NË TË ARDHMEN!
Sukseset mos ju ndalshin as njëherë, ky qoft vetëm fillimi i një kapitulli të ri të sukseseve tuaja!
Me shumë respekt familja juaj Emini-Demiri.🇦🇱

Today celebrating the graduation ceremony in higher studies of our 3 daughters during this spring semester 2023 in Cleveland, USA.
Sisters, Vanessa: Master of Science in Physician Associate Studies, Qendresa; Master of Health Care Management and cousin Liridona in Chemical Engineering.
We feel very proud of your success.
CONGRATULATIONS ON GRADUATION, LONG HAPPY LIFE AND MUCH SUCCESS IN THE FUTURE!
This is a just the beginning of a new chapter of your life successes!
With great respect, your Emini-Demiri family.🇺🇸

Foto; Vonesa, Liridona dhe Qendresa
13 May 2023 Cleveland State University

Ajaz Emini me bashkëshorten, pjesëtarë të ushtrisë amerikane që intervenoi në Kosovë