July 23, 2024
Maqedoni

EKSKLUZIVE/ Video kur kryetari i Dibrës nga radhët e BDI, Hekuran Duka i shkruante dhe recitonte poezi ish liderit Jugosllav Josip Broz Tito

Në rrjetet sociale është shpërndarë një video, të cilën e ka siguruar InfoShqip, ku shihet kryetari i Komunës së Dibrës kuadër që vjen nga rradhët e BDI-së, Hekuran Duka duke i recituar vjershë ish kryetarit të RSFJ-së Josif Broz Tito.

Duka në atë kohë, viti 1978, ka qenë pjestar i një grupi letrar dhe në vegjëlinë e tij në video shihet se si me entuziazëm i ka shkruar dhe recituar vjershë Josip Broz Titos.

Në vazhdim mund ta shikoni videon: